35% пісень у радіоефірі будуть українською – НОСІВКА СЬОГОДНІ

35% пісень у радіоефірі будуть українською

Верховна Рада ухвалила закон “Про внесення змін до деяких законів України (щодо частки музичних творів державною мовою в програмах телерадіоорганізацій) (реєстраційний номер 3822-д). За проголосувало 238 із 333 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.

Законом передбачено, що телерадіоорганізації при здійсненні радіомовлення (за виключенням випадку, передбаченого частиною третьою цієї статті) повинні забезпечувати частку пісень (словесно-музичних творів, далі – пісні) державною мовою не менше 35 відсотків від загального обсягу пісень, поширених протягом доби, зокрема не менше 35 відсотків від загального обсягу пісень, поширених у кожному проміжку часу з 7.00 до 14.00 та з 15.00 до 22.00 години.

Відповідно до закону, при здійсненні радіомовлення телерадіоорганізації, які поширюють музичні твори, серед яких пісні офіційними мовами Європейського Союзу, відповідно до умов ліцензії становлять не менш як 60 відсотків загального обсягу пісень, поширених протягом доби, зокрема, не менш як 60 відсотків від загального обсягу пісень, поширених у кожному проміжку часу з 7.00 до 14.00 та з 15.00 до 22.00 години, повинні забезпечувати частку пісень державною мовою не менше ніж 25 відсотків загального їх обсягу.

Розмір частки пісень державною мовою та/або іноземними мовами, які є офіційними мовами Європейського Союзу, вказуються у ліцензії на мовлення телерадіоорганізації, яка здійснює радіомовлення.

Згідно із законом, телерадіоорганізації при здійсненні радіомовлення забезпечують не менше 60 відсотків добового обсягу ведення передач, в тому числі новинно-аналітичних блоків, розважальних передач (дикторами, ведучими радіопередач) державною мовою.

За невиконання закону телерадіоорганізація, яка здійснює радіомовлення, сплачує штраф у розмірі 5 відсотків загальної суми ліцензійного збору ліцензії, виданої відповідно до ліцензії на мовлення.

Цей закон набирає чинності через чотири місяці з дня його опублікування. Протягом першого року з моменту набуття чинності ним частка пісень державною мовою, передбачена частиною другою статті 9 закону “Про телебачення і радіомовлення”, становить 25 відсотків. Починаючи з другого року з моменту набуття чинності цим законом, частка становить 30 відсотків, з третього року – 35 відсотків.

Протягом першого року з моменту набуття чинності цим законом мінімальна частка ведення передач державною мовою, передбачена частиною п’ятою статті 9 закону “Про телебачення і радіомовлення”, становить не менш ніж 50 відсотків, протягом другого року – не менш ніже 55 відсотків, з третього – не менш як 60 відсотків.

Раніше також стало відомо, що гімн України звучатиме в ефірі радіостанцій двічі на добу – вранці і ввечері.

Джерело: Newsru

НОВИНИ РАЙОНІВ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бахмацького району

новини Бобровицького району

новини Борзнянського району

новини Варвинського району

новини Городнянського району

новини Ічнянського району

новини Козелецького району

новини Коропського району

новини Корюківського району

новини Куликівського району

новини Менського району

новини Ніжинського району

новини Новгород-Сіверського району

новини Носівського району

новини Прилуцького району

новини Ріпкинського району

новини Семенівського району

новини Сновського району

новини Сосницького району

новини Срібнянського району

новини Талалаївського району

новини Чернігова

КОМЕНТУВАТИ

Your email address will not be published.


*