НБУ жорстоко покарав банк, який “дробив” вклади – НОСІВКА СЬОГОДНІ

НБУ жорстоко покарав банк, який “дробив” вклади

Регулятор відніс “Євробанк” до категорії неплатоспроможних.

Список неплатоспроможних українських банків поповнився ще одним – НБУ записав до цього “чорного” списку комерційний “Євробанк”.

Такі рішення регулятор ухвалив 17 червня.

“18 травня 2016 року Національний банк погодив громадянину Казахстану Болату Назарбаєву пряме одноосібне набуття істотної участі у ПАТ “Євробанк” у розмірі 50% його статутного капіталу. Однак, через місяць з того моменту, за наявною у регулятора інформацією, акції банку Болату Назарбаєву у власність так і не передані. Натомість, куратор ПАТ КБ “Євробанк” виявив факти здійснення банком операцій з “дроблення” депозитів – переведення коштів з поточних рахунків юридичних осіб на рахунки фізичних осіб в обсязі до 200 тис. грн. Водночас через втрату ліквідності банк перестав виконувати в строк операції клієнтів”, – зазначили в НБУ про причину переведення фінустанови з категорії проблемних до неплатоспроможних.

98% (8 тис. осіб) усіх вкладників “Євробанку” отримають свої вклади у повному обсязі, оскільки їхній розмір не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суму 200 тис. грн. Клієнти з більшими обсягами вкладів отримають їх у межах суми, гарантованої Фондом. Загальна сума відшкодування станом на 15 червня становила близько 217 млн грн. Кінцевими власниками банку на 17 червня 2016 року є Олександр Адаріч (50%) та Вадим Пушкарьов (50%).

Кінцевими власниками банку на 17 червня 2016 року є Олександр Адаріч (50%) та Вадим Пушкарьов (50%).

Тим часом у НБУ повідомили, що в Україні можуть “луснути” ще два банки, один із яких – державний.

Джерело: ТСН

КОМЕНТУВАТИ

Your email address will not be published.


*