Українські правоохоронці перейматимуть досвід у поліцейських Чеської республіки – НОСІВКА СЬОГОДНІ

Українські правоохоронці перейматимуть досвід у поліцейських Чеської республіки

14 червня, на базі Національної Академії внутрішніх справ України розпочався міжнародний семінар. Впродовж трьох днів фахівці з Чеської Республіки навчатимуть українських поліцейських основам перемовної діяльності з громадянами у повсякденному житті та під час мирних зібрань.

Під час зустрічі з українськими працівниками патрульної та превентивної діяльності закордонні делегати розповіли про особливості в організації роботи чеської поліції. Зокрема, в Чеській Республіці служать 40 тисяч поліцейських і ще 9 тисяч цивільного персоналу. Так само, як і в Україні, поліція є цілком аполітичним органом і, насамперед, притримується девізу «Допомагати і захищати!». На думку європейських партнерів, основною зброєю поліцейського для допомоги й захисту суспільства мають стати комунікативні навички.

«Ми застосовуємо найсильнішу зброю – це слово. В умовах реформи поліції ми завжди будемо застосовувати усі можливі комунікативні засоби, перш ніж вдаватися до застосування сили», – зазначив керівник правоохоронного компоненту Європейської Місії Удо Мьолер.

Чеські партнери наголосили на тому, що для них важливо взаємодіяти із громадою. Зокрема, спілкування з пресою – це невід’ємна частина роботи чеської поліції.

«У нас є система прес-секретарів, які діють у кожному підрозділі. Саме вони є гарантом того, що робота поліції висвітлюється правильно. Ми, поліцейські, також ходимо на медіа-заходи і спілкуємося із пресою, але при цьому пам’ятаємо, що можемо говорити тільки те, у чому ми підготовлені дати відповідь», – зазначив заступник начальника Головного Управління поліції громадського порядку Чеської Республіки Антонін Кремл.

Закони про поліцію Чеської республіки та України подібні тим, що у них зазначено: правоохоронці зобов’язані захищати права і свободи людини. На думку українських поліцейських, виконувати цей обов’язок можна шляхом перевиховання суспільства, тобто прямого діалогу з ним.

Міжнародний семінар триватиме на базі Національної академії внутрішніх справ до 16 червня. Потому його українські учасники – 20 поліцейських з Києва, Харкова та Одеси – передаватимуть свій досвід іншим колегам.

Департамент комунікації Національної поліції України

КОМЕНТУВАТИ

Your email address will not be published.


*